ACCESS BARS®

Je metóda ktorá vznikla v roku 1990 v USA a od tej doby už pomohla mnohým ľuďom na celom svete zmeniť ich život k lepšiemu.

Accsess bars podľa mojich skúsenosti a presvedčenia spája znalosti akupunktúrnych bodov a ich funkcii spolu s postavením lebečných kosti a švov ako sa vnímajú v kraniosakrálnej terapii.  Počas tejto terapie sa dotýkam veľmi jemne hlavy na presne stanovených bodoch, ktoré majú vyvolať ozdravenú reakciu, či už na úrovni fyzickej, psychickej alebo psychosomatickej. Čo dáva tejto terapii iný rozmer je pochopenie akupunktúrnych bodov z iného uhlu pohľadu a to na úrovni významu bodov ktoré spustia transformačnú reakciu. Okrem toho počas terapie používam mentálne ozdravené afirmácie, lebo v správnom zámere a sile ducha leží sila uzdravenia. Je to veľmi dobrá pomôcka pri ozdravnom procese. V každej terapii je vždy najdôležitejší zámer, ktorý vkladáme do celého procesu. Ten by mal byť pozitívny, s nábojom sily a prosby o uzdravenie v prospech klienta.

BARs je 32 bodov v oblasti hlavy, niečo ako úložisko všetkých myšlienok, pocitov, emócií, postojov a presvedčení, ktoré si v priebehu života vytvárame a ktoré v nás zostávajú uložené vo vedomí i podvedomí. Počas terapie sa jemným dotykom určitej kombinácie bodov rozprúdi ich energia. Potom sa informácia s negatívnym nábojom môže rozpustiť. To nepotrebné, často krát prevzaté negatívne vzorce od rodiny a okolia, po rozpustení uvoľní priestor pre naše vlastné pozitívne myšlienky, názory a presvedčenia …. BARS vám pomôže uľahčiť zmeny vo všetkých oblastiach vášho života. Jednotlivé body na hlave súvisia s oblasťami života ako sú vzťahy, peniaze, práca, zdravie, kreativita, stres ap. Odchádza všetko čo je pripravené, aby z nášho života odišlo. Všetko čo nám už neslúži a čo nepotrebujeme.

Moja vlastná skúsenosť je, že ďalšie dva dni po terapii som stihla všetko to, čo som nestihla spraviť počas celého roku. Pocítila som príval energie, hlava sa mi zdravo vyprázdnila od nadbytočných myšlienok, cítila som v nej neskutočný priestor a potenciál. Všetko mi išlo od ruky. 

BARS sú účinné na:

❋ úzkosti a depresie
❋  strach a stres zo školy
❋  nesústredenosť
❋  emočnú nestabilitu, výbuchy hnevu
❋  telesnú a hormonálnu rovnováhu
❋  nevyriešené bolesti a obmedzenia pohybu
❋  bolesti v krížoch a krčnej chrbtice, nedostatočná pohyblivosť chrbtice, ztuhnutosť chrbtice
❋  stres a napätie
❋  zrušenie účinkov traumy na telo – odstránenie všetkého čo sa uzamklo v konkrétnom mieste v tele a vyvoláva bolesť, telo si na túto bolesť zvykne, žije s ňou a to vyvoláva ďalšiu traumu a ďalšiu a ďalšiu a tým dochádza k ďalšiemu oslabeniu tela
❋  čistenie minulých sexuálnych skúseností

Kontraindikácie nie sú známe.