O nás

Terapeut Tradičnej Čínskej Medicíny a Kraniosakrálnej terapie:

Mgr. Tatiana Adamcová

Vyštudovala som nemecký jazyk a literatúru na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského. Po skončení štúdia som pracovala v spoločnosti DELL na manažérskej pozícii. V roku 2006 som sa rozhodla vycestovať do Írska, aby som si zlepšila znalosti anglického jazyka. V Írsku som pracovala 9 rokov v spoločnosti Emerson Network Power pre nemecky hovoriaci trh v oblasti podpory a predaja serverovej a softvérovej technológie. Poznám veľmi dobre problémy pohybového aparátu, ktoré trápia ľudí v sedavých zamestnaniach a Tuina – čínska masážna terapia a akupunktúra mne samej pomohli zbaviť sa bolesti chrbtice a iných zdravotných ťažkostí.

O zdravý životný štýl a Čínsku Medicínu som sa zaujímala ešte na Slovensku a pobyt v Írsku mi umožnil štúdium tejto nádhernej celostnej vedy. Čínska Medicína má v Írsku a Anglicku dlhú tradíciu a po dobrej skúsenosti na vlastnej koži som sa rozhodla študovať Čínsku Medicínu v akreditovaných školách :

„The Institute of Natural Medicine Ireland“, kde som získala Akupunktúrnu Licenciu a Diplom z Čínskej Terapeutickej Masáže TUINA. Tuina sa tu študuje pod odborným vedením Anthonyho Monteitha tradičným čínskym spôsobom a to učňovským štýlom, kde študenti masírujú pacientov spolu s učiteľom a pod jeho dozorom sa tak naučia techniky a štýl do hĺbky.

Ďalej som študovala Čínsku medicínu a akupunktúru na „College of Oriental Medicine“, kde som získala aj certifikát z Čínskej Herbológie (Fytoterapia – bylinná liečba). Okrem toho si pravidelne robím ďalšie postgraduálne kurzy a získala som napríklad medzinárodný ITEC diplom z Anatómie a Fyziológie, certifikát z Kozmetickej Akupunktúry omladzovania tváre, certifikát z Japonskej Akupunktúry a certifikát na výrobu bylinných mastí.

Štúdium čínskej medicíny som ukončila v roku 2013 a na Slovensko som sa vrátila v Januári 2015 po 3 mesačnom pobyte v Indii a Nepále.

Zaujímajú ma aj iné účinné formy terapií a preto som absolvovala – ročný kurz Krániosakrálnej Osteopatie u Radeka Neškrabala v Prahe, postgraduálny kurz Kraniosakrálnej Biodynamiky v Švajčiarskom inštitúte ICSB a kurz Kraniosakrálnej Biodynamiky s Charlesom Ridleym.

Okrem toho kurz Dornovej metódy PLUS, ktorá skvele dopĺňa čínske terapie a Abhyanga – Ayurvédická indická olejová masáž cez „European Institute of Vedic Studies“ vo Francúzsku.

Terapeut Tradičnej Čínskej Medicíny:

Ing. Peter Grančič

Mojím zameraním je pomôcť klientom na základe princípov tradičnej čínskej medicíny pomocou bylinnej liečby – fytoterapie, akupunktúry a masáže TuiNa. Mojou špecializáciu je bylinná liečba – fytoterapia. Po odbornej diagnostike predpíšem klientom bylinné odvary, granulát alebo tabletky Wany na mieru v závislosti od ich zdravotného problému. Pomocou čínskej medicíny sa dá úspešne liečiť široká škála zdravotných problémov a ochorení. Tu nájdete viac informácií: Fytoterapia – Bylinná Liečba

V našom modernom ubehanom svete plnom stresu a nedostatku času je veľmi ťažké udržať telo a myseľ v rovnováhe. Dôsledkom napätia trpí náš organizmus a dochádza k stagnácii, bolesti a chorobám. Pomocou čínskej medicíny – bylinám, akupunktúre a čínskej masáže Tuina sa dá odstrániť nerovnováha organizmu a dopomôcť k urýchlenému uzdravovaciemu procesu. Telo a myseľ budú opäť schopné fungovať tak ako majú. A to bez ochorenia, bolesti a obštrukcií. 

Napriek tomu, že som študoval ekonómiu, som sa vždy zaujímal o alternatívne medicíny. Počas niekoľkých rokov strávených v Írsku som študoval Čínsku Medicínu v akreditovaných školách „The Institute of Natural Medicine Ireland“, kde som získal Akupunktúrnu Licenciu a Diplom z Čínskej Terapeutickej Masáže TUINA. Ďalej som študoval Čínsku medicínu a akupunktúru na „College of Oriental Medicine“, kde som získal certifikát z Čínskej Herbológie (Fytoterapia – bylinná liečba). Pravidelne sa vzdelávam na rôznych postgraduálnych kurzoch čínskej medicíny ako napríklad Japonská Akupunktúra, pulzová diagnostika, čínska reflexolóogia chodidiel, zápaly močvých ciest a podobne… Okrem štúdia čínskej medicíny som obdržal ITEC diplom z Anatómie a Fyziológie a absolvoval kurz Abhyangy – Ayurvédickej indickej olejovej masáže cez „European Institute of Vedic Studies“ vo Francúzsku.