Kraniosakrálna Terapia

Kraniosakrálna Terapia (KST) so svojím jemným a praktickým prístupom uvoľňuje napätie hlboko v tele. Cieľom je utíšiť bolesť, dysfunkciu a podporiť zlepšenie zdravotného stavu a výkonu celého tela. KST bola vyvinutá osteopatickým lekárom John E. Upledgerom po rokoch klinického testovania a výskumov na Michiganskej štátnej univerzite, kde pôsobil ako profesor biomechaniky.

Mozog a miecha tvoria centrálny nervový systém a sú silne ovplyvnené kraniosakrálnym systémom, ktorý tvorí membrány a tekutiny obklopujúce, chrániace a vyživujúce mozog a miechu.

Pomocou jemného dotyku sa uvoľňujú obmedzenia v mäkkých tkanivách, ktoré obklopujú centrálny nervový systém. KST je účinná pri širokom spektre zdravotných problémov spojených s bolesťou, zraneniami a dysfunkciou celého tela, psychiky, pôsobenia stresu na organizmus a blokov rôzneho druhu. Zároveň sa využíva ako  preventívny zdravotný prostriedok na zlepšenie schopnosti odolávať chorobám, vynikajúco pôsobí na imunitu. Môže sa aplikovať prakticky na každom človeku už od narodenia vrátane tehotných žien. Ak sa cítite na dne, alebo máte fyzické potiaže, stres, ste po nehode, alebo sa cítite vyčerpane, KTS Vás dostane opäť na nohy. Vynikajúco pôsobí aj na deti, učiaci proces, komunikáciu, dyslexiu, dysgrafiu, ADHD a podobne. Počas KTS pracujem aj s kraniálnymi kosťami hlavy, ktorých nevhodné usporiadanie môže mať vplyv na mozog a jeho funkcie ako u detí, tak aj u dospelých osobách.