Dornova metóda PLUS

je vynikajúca terapia, ktorou sa dajú napraviť zablokované a posunuté stavce a kĺby na celom tele. Zakladateľom tejto metódy je Nemec Dieter Dron. V Nemecku sa praktikuje už 40 rokov a vďaka svojej úspešnosti v liečbe pohybového aparátu si získala svoje miesto v celej západnej Európe.DornMethode

Terapiou korigujeme najprv nerovnomernú dĺžku nôh, ktorá podľa Dorna, môže byť diagnostikovaná u takmer každého. To má za následok, že sa panva vytočí, alebo jedna strana je vyššia od druhej. Chrbtica sa následkom nerovnomernej panvy asymetricky ohne a môže spôsobiť posunuté stavce, alebo skoliózu. Ďalej korigujeme neinvazívnym a dynamickým spôsobom dĺžku panvy, sakrálnu časť chrbtice, ak je treba kostrč, celú chrbticu, krčnú chrbticu, vysunuté stavce a kĺby (členky, kolená, ramená, čeľusť). Používajú sa volné a prirodzené manipulácie. Nič sa nerobí nasilu.

Chrbtica je podporou nášho tela a slúži ako ochrana dorn-methodepre miechu, ktorá je schovaná v jej centre. V dôsledku posunutého stavca môže dôjsť k podráždeniu nervov, ktoré z nej vychádzajú a následnej bolesti. Zablokovaná chrbtica má za následok dysfunkcie a zmeny v tkanive. Nervy sú prepojené s orgánmi a ich podráždenie môže viesť k nedostatočnej funkcii zodpovedajúceho orgánu.

Dornova metóda je obzvlášť efektívna pri:

❋ Bolesti svalov, chrbtice, kĺbov a celkovo pri bolestiach pohybového aparátu
❋ Bolestivá kostrč, Skolióza, Krčná chrbtica
❋ Migréna, neplodnosť a gynekologické poruchy
❋ Rozdielna dĺžka končatín
❋ Bolesť sedacieho nervu – Ischias, ostrá bolesť ktorá strieľa z chrbtice dole po stranách končatín
❋ Energetické a emocionálne bloky
❋ Dodáva fyzickú a psychickú pohodu, odbúrava úzkosť

Kontraindikácie:

Osteoporóza, revmatoidná artritída, artróza 4 stupňa, rakovina, Syndrom Caudi, zničené jadro medzi stavcovej platničky, rozštep chrbtice.

Čiastočné kontraindikácie:

Terapia sa vykonáva opatrne pri umelom kĺbe a artróze 3 stupňa. Bechterevova choroba, detská mozgová obrna, roztrúsená skleróza, operácia chrbtice – tu sa vynecháva počas terapie operovaná časť, úrazy a pády v posledných šiestich týždňoch, užívanie myorelaxačných liekov – na uvoľnenie napätia kostrového svalstva, čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív.