TuiNa

Čínska Terapeutická Masáž

Je neinvazívna Čínska zdravotná masáž, ktorá sa vyvíjala niekoľko tisícročí. Je známa nielen pre svoju účinnosť v liečbe muskulo-skeletálnych porúch, artritídy a zápale sedacieho nervu (ischias) ale aj interných problémov ako sú bolesti hlavy, ťažkosti obehového systému, zažívacie poruchy, hormonálna nerovnováha, stres a oveľa viac. Terapeutická orientácia TuiNa masáže bazíruje na základoch teórie tradičnej čínskej medicíny, meridiánovej teórie, prúdenia energie ČChi (Qi) v tele a nastolenie rovnováhy Yin a Yang.

TuiNa chráni zdravie a zlepšuje imunitu, pôsobí ako liečebné preventívne opatrenie, pričom choroba môže byť zastavená v jej počiatkoch a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov!

TuiNa sa vykonáva cez ľahký odev, klient je oblečený a prikrytý plachtou.remedial-sports-massage-speyside Techniky a manipulácie sa zameriavajú na špecifické bolestivé oblasti na tele, stimulujú akupunktúrne body a iné časti tela, odstraňujú blokády pozdĺž meridiánov a stimulujú tok ČChi a krvi. Týmto spôsobom sa podporuje hojenie, výsledným efektom je relaxačná a liečebná masáž!

TuiNa napravuje anatomické anomálie, mení vnútorný energetický stav biologického systému a upravuje Bio-Informáciu tela. TuiNa je ideálna voľba pri poraneniach mäkkých tkanív, pretože uvoľňuje svaly a šľachy a podporuje hladký priechod energie v kanáloch/meridiánoch v tele. Taktiež podporuje cirkuláciu krvi a odstraňuje stagnáciu krvi.

Chcela by som upozorniť, že TuiNa masáž sa veľmi odlišuje od Thajskej masáže. Počas TuiNa masáže sa klientom neskáče po chrbte a nepoužívajú sa nebezpečné techniky, ktoré by mohli poškodiť zdravie klienta.

Ako ďalšiu podpornú liečbu spolu s bankovaním, moxovanímGua Sha sa používajú externé bylinné masážne oleje, emulzie, obklady a masti na posilnenie terapeutického účinku. Terapia môže trvať od 30 minút do 1 hodiny. V závislosti od špecifických problémov bude potrebné sa vrátiť na opakované ošetrenia až do odstránenia problému.

Pri ktorých zdravotných problémoch môže TuiNa pomôcť?

TuiNa masáž ponúka širokú škálu výhod a to ako fyziologické tak i psychologické, pocit pohody a eufórie. TuiNa urýchľuje schopnosť samoliečby vlastného tela a môže mať širokú škálu pôsobenia od všeobecnej cez liečebnú masáž, až po masáž športových zranení. Má svoje uplatnenie pri liečbe mnohých ochorení, napríklad:

❋ Bolesti celého chrbta a krčnej chrbtice, akútne a chronické (deformácie a degenerácie stavcov a platničiek)
❋ Členok, zápästie, lakeť, koleno, bedrový kĺb (vykĺbeniny, traumy, zápaly)
❋ Zamrznuté rameno (artritída ramena: neschopnosť hýbať ramenom)
❋ Bolesti kĺbov, Artritída, Reumatizmus alebo bolesť ktorá putuje po tele
❋ Zažívacie poruchy, problémy s trávením, zápcha
❋ Športové zranenia, svalové kŕče
❋ Bolesti hlavy, migréna
❋ Nízka energia, zlý krvný obeh
❋ Bolesť sedacieho nervu – Ischias, ostrá bolesť ktorá strieľa z chrbtice dole po stranách končatín
❋ Napätie spojené so stresom, nespavosť 
❋ A oveľa viac….

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.) chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.