TuiNa – Tehotenská Masáž / HARA masáž brucha (ktorá sa neaplikuje v tehotenstve)

TuiNa – Tehotenská Masáž

Gratulujeme!!!

Tehotenstvo je vzrušujúci a nádherný čas v živote ženy, ktoré prináša veľa radosti z očakávaného príchodu nového člena rodiny. Nastupujúce zmeny, ktoré prebiehajú v jej tele, však môžu spôsobiť aj menej príjemné skúsenosti ako sú nevoľnosť, nepohodlie, stres a vyčerpanie tela a jeho energetických zásob.

Rastúce dieťatko vyžaduje stále viac energie od matky a keď k tomu dôjde, môžu nastať rôzne príznaky, ako sú bolesť chrbta, opuchy alebo zadržiavanie vody, stres a emocionálne napätie, únava, zvýšenie krvného tlaku a zažívacie ťažkosti. 

Špeciálne masážne techniky sa vykonávajú cez ľahký odev, klientka je oblečená a prikrytá plachtou. V prípade potreby sa používajú bylinné oleje alebo emulzie na rozprúdenie krvi a odstránenie stagnácie. Oblasť brucha sa priamo nemasíruje!

Tehotenska masaz

Ako môže TuiNa pomôcť?

TuiNa môže poskytnúť úľavu bez použitia analgetík a to pri najčastejších bolestiach a problémoch v tehotenstve. Zlepšuje krvný obeh, uvoľňujúce svalové napätie a zlepšuje lymfatický obeh tak, že používa mierny tlak a oscilačné techniky (pravidelný rytmický pohyb) pozdĺž energetických dráh tela. TuiNa je odporúčaná metóda prenatálnej práce s telom, pretože odstraňuje nepohodlie spojené zo zmenami kostrového a obehového systému spojené s hormonálnymi zmenami v priebehu tehotenstva.

VÝHODY pravidelnej prenatálnej TuiNa terapie pre budúcu matku:

❋ Menej bolestivý pôrod
❋ Úľava pri bolestiach pohybového aparátu, chrbtice…
❋ Lepší spánok
❋ Zníženie stresu
❋ Zvýšená relaxácia
❋ Viac energie
❋ Znížená náladovosť
❋ Lepšia cirkulácia obehového systému
❋ Lieči bolesť sedacieho nervu – Ischias, ostrá bolesť ktorá strieľa z chrbtice dole po stranách končatín
❋ Nižší krvný tlak
❋ Uvoľnené dieťa v brušku

VÝHODY postnatálnej TuiNa terapie:

TuiNa masáž sa môže robiť už hneď po pôrode. Má mnoho nezanedbateľných výhod, tu je niekoľko z nich:

Zmiernenie bolesti: V závislosti na tehotenstve a od pôrodu, nové mamičky často trpia bolesťami. Či už je to intenzívna alebo mierna bolesť, popôrodná TuiNa môže pomôcť poskytnúť úľavu najmä pri – bolesti hlavy, strese, napätia svalov, bolesti chrbta, sedacieho nervu a únave.

Maternicová involúcia: po tehotenstve môže dojčenie pomôcť maternici sa zmenšiť späť do svojej pôvodnej veľkosti. Ale vedeli ste, že po pôrode môže TuiNa mať rovnaký účinok? Pravidelnou masážnou terapiou sa brušné svaly vrátia späť do ich normálneho stavu.

Chudnutie: Kto by netúžil stratiť tie tehotenské kilogramy? TuiNa môže pomôcť navrátiť telo do pôvodnej hmotnosti, rovnako ako obnoviť tón pokožky.

Citová podpora: Odborníci tvrdia, že môže trvať asi rok, pokým sa Vaše hormóny vrátia po tehotenstve do normálu a mnoho matiek môže ostať veľmi emocionálnych po pôrode. Aj keď je to normálne, aby ste boli emocionálne po takom dlhom očakávaní, TuiNa masáž môže pomôcť poskytnúť relaxáciu a emocionálnu podporu. Nová mamička sa bude cítiť lepšie a viac oceňovaná a zároveň masážna terapia pomáha odvrátiť po pôrodnú depresiu – alebo aspoň zmierniť jej príznaky.

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.), chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.

______________________________________________________________________________________________________

HARA MASÁŽ BRUCHA – Neaplikuje sa v tehotenstve

Hara je Japonke slovo pre brucho a v čínskej a japonskej medicíne je táto oblasť považovaná za stred vašej bytosti. Tráviaci systém je najdôležitejšou zložkou pre vaše zdravie a dlhovekosť. Ak nie ste schopní správne stráviť jedlo, potom budete trpieť podvýživou z nedostatku strávených živín, bez ohľadu na to ako veľa, aké jedlo jete a akú telesnú hmotnosť máte.

Pri uponáhľanom, nezdravom stravovaní a nadmernej psychickej záťaži sa môže peristaltikaabdominal massage čriev narušiť, jedlo sa zasekne a spôsobuje bolesti brucha, nadúvanie a poškodenie črevnej sliznice. Toto môže viesť k ešte ťažším zažívacím poruchám ako sú ulcerózna kolitída, divertikulitída, chronická zápcha, hemoroidy, candida a syndrómu deravého čreva.

Hara masáž brucha je neuveriteľne efektívna pri disperzii brušnej masy, ako sú myómy, nezhubné nádory, stagnácia nestráveného jedla, zápcha a problémy s menštruáciou.  Brušná masáž posilní vaše trávenie a rozprúdi energiu vo vašom čreve a odstráni blokády ktoré sa môžu vyskytnúť počas menštruačného cyklu. Po masáži sa budete cítiť oveľa ľahšie a uvoľnenejšie.

Masáž stimuluje “parasympatickú nervovú sústavu”, ktorá vyvoláva hlboký stav relaxácie mozgu.

Brušná masáž je skvelá terapia pri:

❋ Zažívacích poruchách, problémy s trávením a zápcha
❋ Úzkosti, strese a chronickej únave
❋ Bolesti hlavy, migréna
❋ Menštruačné problémy
❋ Napätie spojené so stresom, stuhnutej šiji, nespavosť
❋ Bolesti v bedrách
❋ Bolesť na hrudi

Hara je úzko spätá s naším podvedomím, pretože mnoho našich emócií je potlačovaných nadol a skrytých hlboko vo vnútri našich čriev. S tohto dôvodu je Hara masáže brucha veľmi mocným nástrojom pre uvoľnenie a odstránenie starých emocionálnych traumat z našej minulosti.

Masáž trvá približne 30 min, robí sa cez plachtu, alebo s použitím oleja priamo na bruchu.

Môže sa kombinovať aj s čínskou Tuina masážou na iných častiach tela, bankovanímmoxvaním alebo Gua Shou a predĺžiť na 1 hodinu.

Ponúkame aj Čínske byliny na podporu trávenia a iných ťažkosti.

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.), hernia, chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.