TuiNa – Tehotenská Masáž

TuiNa – Tehotenská Masáž

Gratulujeme!!!

Tehotenstvo je vzrušujúci a nádherný čas v živote ženy, ktoré prináša veľa radosti z očakávaného príchodu nového člena rodiny. Nastupujúce zmeny, ktoré prebiehajú v jej tele, však môžu spôsobiť aj menej príjemné skúsenosti ako sú nevoľnosť, nepohodlie, stres a vyčerpanie tela a jeho energetických zásob.

Rastúce dieťatko vyžaduje stále viac energie od matky a keď k tomu dôjde, môžu nastať rôzne príznaky, ako sú bolesť chrbta, opuchy alebo zadržiavanie vody, stres a emocionálne napätie, únava, zvýšenie krvného tlaku a zažívacie ťažkosti. 

Špeciálne masážne techniky sa vykonávajú cez ľahký odev, klientka je oblečená a prikrytá plachtou. V prípade potreby sa používajú bylinné oleje alebo emulzie na rozprúdenie krvi a odstránenie stagnácie. Oblasť brucha sa priamo nemasíruje!

Tehotenska masaz

Ako môže TuiNa pomôcť?

TuiNa môže poskytnúť úľavu bez použitia analgetík a to pri najčastejších bolestiach a problémoch v tehotenstve. Zlepšuje krvný obeh, uvoľňujúce svalové napätie a zlepšuje lymfatický obeh tak, že používa mierny tlak a oscilačné techniky (pravidelný rytmický pohyb) pozdĺž energetických dráh tela. TuiNa je odporúčaná metóda prenatálnej práce s telom, pretože odstraňuje nepohodlie spojené zo zmenami kostrového a obehového systému spojené s hormonálnymi zmenami v priebehu tehotenstva.

VÝHODY pravidelnej prenatálnej TuiNa terapie pre budúcu matku:

❋ Menej bolestivý pôrod
❋ Úľava pri bolestiach pohybového aparátu, chrbtice…
❋ Lepší spánok
❋ Zníženie stresu
❋ Zvýšená relaxácia
❋ Viac energie
❋ Znížená náladovosť
❋ Lepšia cirkulácia obehového systému
❋ Lieči bolesť sedacieho nervu – Ischias, ostrá bolesť ktorá strieľa z chrbtice dole po stranách končatín
❋ Nižší krvný tlak
❋ Uvoľnené dieťa v brušku

VÝHODY postnatálnej TuiNa terapie:

TuiNa masáž sa môže robiť už hneď po pôrode. Má mnoho nezanedbateľných výhod, tu je niekoľko z nich:

Zmiernenie bolesti: V závislosti na tehotenstve a od pôrodu, nové mamičky často trpia bolesťami. Či už je to intenzívna alebo mierna bolesť, popôrodná TuiNa môže pomôcť poskytnúť úľavu najmä pri – bolesti hlavy, strese, napätia svalov, bolesti chrbta, sedacieho nervu a únave.

Maternicová involúcia: po tehotenstve môže dojčenie pomôcť maternici sa zmenšiť späť do svojej pôvodnej veľkosti. Ale vedeli ste, že po pôrode môže TuiNa mať rovnaký účinok? Pravidelnou masážnou terapiou sa brušné svaly vrátia späť do ich normálneho stavu.

Chudnutie: Kto by netúžil stratiť tie tehotenské kilogramy? TuiNa môže pomôcť navrátiť telo do pôvodnej hmotnosti, rovnako ako obnoviť tón pokožky.

Citová podpora: Odborníci tvrdia, že môže trvať asi rok, pokým sa Vaše hormóny vrátia po tehotenstve do normálu a mnoho matiek môže ostať veľmi emocionálnych po pôrode. Aj keď je to normálne, aby ste boli emocionálne po takom dlhom očakávaní, TuiNa masáž môže pomôcť poskytnúť relaxáciu a emocionálnu podporu. Nová mamička sa bude cítiť lepšie a viac oceňovaná a zároveň masážna terapia pomáha odvrátiť po pôrodnú depresiu – alebo aspoň zmierniť jej príznaky.

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.), chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.