TuiNa – Čínska Terapeutická Masáž

Je najstarší známy masážny systém, ktorý pochádza z Číny. Špeciálne masážne a akupresúrne techniky sa vykonávajú cez plachtu. Klient môže byť oblečený alebo vyzlečený a je počas masáže prikrytý plachtou. Masáž nie je bolestivá, je veľmi účinná a zároveň príjemná. Regeneruje telo, svaly, šľachy a kosti. Rytmickým pohybom počas masáže napomáha lepšiemu prúdeniu lymfatického systému. V prípade potreby sa používajú bylinné oleje alebo emulzie na rozprúdenie krvi a odstránenie stagnácie. Pred prvým ošetrením sa spraví krátka diagnostika na zistenie zdravotného stavu a identifikovanie problému.

Chcela by som upozorniť, že TuiNa masáž sa veľmi odlišuje od Thajskej masáže. Počas TuiNa masáže sa klientom neskáče po chrbte a nepoužívajú sa nebezpečné techniky, ktoré by mohli poškodiť zdravie klienta.

Čo je TuiNa terapeutická masáž?tuina_3

Jedná sa o formu čínskej liečebnej masážnej terapie, ktorá nasleduje princípy a teórie tradičnej čínskej medicíny. Táto tisíce rokov stará liečebná masáž využíva širokú paletu ručných techník, manipulácii a naťahovacích techník na obnovenie prirodzenej rovnováhy tela. Účinnosť TuiNa masáže pramení z jej schopnosti liečiť ako fyzické (svaly, šľachy a krv) tak aj energické (čchi a meridiány) systémy v tele.

Jednou z výhod TuiNy je jej schopnosť zamerať sa na špecifické problémy a to ako akútne napríklad trauma alebo zranenia, tak aj na chronické bolesti svalov, kĺbov a kostrového systému.

TuiNa je obzvlášť efektívna pri:

❋ Bolesti celého chrbta a krčnej chrbtice, akútne a chronické (deformácie a degenerácie stavcov a platničiek)
❋ Členok, zápästie, lakeť, koleno, bedrový kĺb (vykĺbeniny, traumy, zápaly)
❋ Zamrznuté rameno (artritída ramena: neschopnosť hýbať ramenom)
❋ Bolesti kĺbov, Artritída, Reumatizmus alebo bolesť ktorá putuje po tele
❋ Zažívacie poruchy, problémy s trávením, zápcha
❋ Športové zranenia, svalové kŕče
❋ Bolesti hlavy, migréna
❋ Nízka energia, zlý krvný obeh
❋ Bolesť sedacieho nervu – Ischias, ostrá bolesť ktorá strieľa z chrbtice dole po stranách končatín
❋ Napätie spojené so stresom, nespavosť 
❋ A oveľa viac….

Ako ďalšiu podpornú liečbu spolu s bankovaním, moxovaním a Gua Sha používame externé bylinné masážne oleje, emulzie, obklady a masti na posilnenie terapeutického účinku.

Podrobnejšie vysvetlenie o tejto formy masážnej terapie a čo sa ňou dá liečiť nájdete TU

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.) chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.