Fytoterapia – Bylinná liečba

Jednou zo základnej, viac ako 3000 rokov starej metódy liečby v Tradičnej Čínskej Medicíne (TCM) je Fytoterapia – užívanie čínskych bylín. Každá bylina v TCM je klasifikovaná podľa jej energetických vlastností a funkcií. Rovnováha sa získava vhodnou kombináciou a množstvom bylín, čím sa zvýši ich účinnosť v boji proti chorobám. Pre každého človeka a jeho stav sa určuje originálny recept, kombinácia bylín priamo na mieru vo forme odvarov alebo tabletiek. Môžu sa predpisovať už aj hotové zmesi, tabletky a čaje. Čínske byliny sú používané na ovplyvňovanie energetickej rovnováhy orgánov v tele.Zhang Zhongjing and his treatise

Tak ako naši predkovia objavili liečivé účinky harmančeka alebo materinej dúšky, starí Číňania objavovali a zdokonaľovali po stáročia popis podrobných vlastností kvetov, listov a koreňov rastlín. Všetky tieto rastliny sú v TCM zaradené do zložitej štruktúry podľa toho, ktorý ľudský orgán ovplyvňujú a ako. Po určení diagnózy terapeut naordinuje recept, ktorý sa namieša z mnohých bylín na mieru, aby sa ich účinok zladil a harmonicky vyladil vaše telo.

Tento recept pošle terapeut do bylinkárne a odtiaľ vám potom poštou príde balík pripravených bylín, odvarov, bylinných zmesí, tabletiek alebo čajov, ktoré sa podľa závažnosti ochorenia užívajú krátkodobo alebo dlhodobo. Osobný odber je taktiež možný. Cieľom liečby je harmonizovať vaše telo tak, aby ste našli prirodzenú rovnováhu a aby vám ustúpili zdravotné ťažkosti.

Dĺžku liečby, typ bylín, spôsob ich užívanie aj prípadné ďalšie terapie určí terapeut na základe vstupnej diagnostiky.

Na našom trhu sa nachádzajú len produkty, ktoré zodpovedajú normám Európskej Únie a prešli prísnou kontrolou na toxické latky v laboratóriách.

Čínska bylinná liečba pomáha napríklad pri týchto ochoreniach:

❋ Nespavosť a únava, stress, štítna žlaza
❋ Gastrointestinálne – žalúdok, črevá, nafukovanie, kŕče, strata chuti do jedla a zažívacie poruchy, zápcha a hnačka
❋ Syndróm dráždivého čreva, ulcerózna kolitída 
❋ Zápal dýchacích ciest, prechladnutie a chrípka, sínusoida, alergie, astma
❋ Urogenitálne – cysty, zápal močových ciest a obličiek, impotencia a poruchy prostaty
❋ Gynekologické – neplodnosť, PMS, problémy s menštruáciou – slabá, silná, nepravidelná, bolestivá
❋ Kožné – ekzémy, akné, vypadávanie vlasov
❋ Poruchy spojené s menopauzou
❋ Reuma a artritída
❋ Psychické – napätie spojené so stresom, depresia, úzkosť
❋ A oveľa viac…. ak ste si neni istý či vieme pomôcť vášmu konkrétnemu problému, zavolajte nám prosím.