Abhyanga – Ayurvédska indická olejová masáž

je terapia, ktorá sa používa v Ayurvédickej medicíne na redukciu stresu, uvoľnenie a detoxifikáciu tela a mysle. Aplikáciou masážnych techník pozdĺž energetických dráh tela sa obnoví a odblokuje tok životnej energie (prány).abhyanga

Ide o veľmi príjemnú a ukľudňujúcu stimuláciu kože a svalstva na celom tele. Špeciálnymi masážnymi technikami a pomocou teplého Ayurvédického sezamového oleja v BIO kvalite sa stimuluje lymfatický systém, ktorý pomôže odbúrať toxické akumulácie v našom tele. Abhyanga olejová masáž aktivuje bunkovú rovnováhu a tým pádom iniciuje samo ozdravovacie schopnosti nášho organizmu, ktoré vychádzajú z vnútra buniek. Preto je v Ayurvéde jednou z najpopulárnejších masážnych terapií.

Abhyanga je obzvlášť efektívna na:

❋ Hlbokú relaxáciu tela a mysle
❋ Zvýšenú kvalita spánku
❋ Proti úzkosti, strese a chronickej únave
❋ Odblokuje stuhnuté svaly
❋ Uvoľňuje napätie spojené so stresom a nespavosť
❋ Zlepšuje koncentráciu, pôsoby priaznivo na nervový systém
❋ Stimuluje zdravý krvný obeh a zlepšuje imunitu

Kontraindikácie:

Čerstvé rany, akútne infekcie a zranenia, infekčné ochorenia kože, kĺbov a mäkkých tkanív, poranenia a ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi a krvácaním (apendicitída, cholecystitída, vredové ochorenia, nádory tráviaceho traktu a pod.) chronické vredy kože, zápal lymfatického systému, TBC, rakovina, popáleniny kože, plesňové ochorenia.