O mne

Terapeut Tradičnej Čínskej Medicíny:

Ing. Peter Grančič

Mojím zameraním je pomôcť klientom na základe princípov tradičnej čínskej medicíny pomocou bylinnej liečby – fytoterapie, akupunktúry a masáže TuiNa. Mojou špecializáciu je bylinná liečba – fytoterapia. Po odbornej diagnostike predpíšem klientom bylinné odvary, granulát alebo tabletky Wany na mieru v závislosti od ich zdravotného problému. Pomocou čínskej medicíny sa dá úspešne liečiť široká škála zdravotných problémov a ochorení. Tu nájdete viac informácií: Fytoterapia – Bylinná Liečba

V našom modernom ubehanom svete plnom stresu a nedostatku času je veľmi ťažké udržať telo a myseľ v rovnováhe. Dôsledkom napätia trpí náš organizmus a dochádza k stagnácii, bolesti a chorobám. Pomocou čínskej medicíny – bylinám, akupunktúre a čínskej masáže Tuina sa dá odstrániť nerovnováha organizmu a dopomôcť k urýchlenému uzdravovaciemu procesu. Telo a myseľ budú opäť schopné fungovať tak ako majú. A to bez ochorenia, bolesti a obštrukcií. 

Napriek tomu, že som študoval ekonómiu, som sa vždy zaujímal o alternatívne medicíny. Počas niekoľkých rokov strávených v Írsku som študoval Čínsku Medicínu v akreditovaných školách „The Institute of Natural Medicine Ireland“, kde som získal Akupunktúrnu Licenciu a Diplom z Čínskej Terapeutickej Masáže TUINA. Ďalej som študoval Čínsku medicínu a akupunktúru na „College of Oriental Medicine“, kde som získal certifikát z Čínskej Herbológie (Fytoterapia – bylinná liečba). Pravidelne sa vzdelávam na rôznych postgraduálnych kurzoch čínskej medicíny ako napríklad Japonská Akupunktúra, pulzová diagnostika, čínska reflexolóogia chodidiel, zápaly močvých ciest a podobne… Okrem štúdia čínskej medicíny som obdržal ITEC diplom z Anatómie a Fyziológie a absolvoval kurz Abhyangy – Ayurvédickej indickej olejovej masáže cez „European Institute of Vedic Studies“ vo Francúzsku.